حتی تکراری بنویس!

بوی هیزم انسان را مست می کند. مست نوشیدن یک فنجان چای ذغالی. چه ذغالی شده است، داغ و سوزان. چه لذت بخش است استشمام بوی دود این هیزم های گداخته. بالاخص وقتی در جنگل ویلای مجازی باشی و نم جنگل را هم با همه وجودت درک کنی. آسمان چه زیباست. آبی نیست اما حضور ابرها و قطرات آب در هوا، رنگ عشق به او بخشیده اند.

صدای آواز پرنده ای به گوش می رسد. انگار چیزی می خواند و تکرار می کند. بلند و رسا… “فقط بنویس، بنویس حتی تکراری بنویس اما فقط بنویس”

جمله آشنایی است. انگار بارها و بارها این جمله را شنیده ام. گویا از عمق وجودش می گوید، آنچنان که خود نوشتن را لمس کرده است. از آواز صدایش پیداست قدرت عجیبی در وجودش نهفته است. شاهین است. مانند همیشه در آسمان نویسندگی بال می گشاید و آواز نوشتن سر میدهد. او بی نظیر می نویسد. مدیر مدرسه نویسندگی است. اغلب آنقدر زیبا نوشتن را توصیف می کند گویی با روح و جانش آمیحته است. درست میگوید، بارها و بارها برایم پیش آمده است، هنگامی که از فرط خستگی از بازار و مشغله های روزانه به غرغر و بهانه می رسم دیگر تعلل نمی کنم، بدون معطلی به ویلا می آیم و شروع به نوشتن می کنم. نوشتن یکی از روشهایی است که در دوره “فروشندگان برتر” هم به شرکت کنندگان توصیه میکنم. نوشتن شب و روز نمی شناسد. وقتی می آید تنها باید آرام بنشینی و به او گوش دهی. گوش دادن هم مهمترین هنر یک فروشنده است. کافی است در ویلا لم بدهی و یک فنجان چای ذغالی را بنوشی، خداوند را شکر کنی و آرام بنویسی از هر آنچه که در ذهن دارید. پس دیگر معطل نکنید. دست به کار شوید. بنویسید و آرام شوید. هر آنچه در دل دارید بنویسید از بازار، از خستگیهای یک روز کاری، از همکارانتان، از مدیر شرکت و حتی از همسر و خانواده تان. خوشی ها را بنویسید. خوبی ها را تکرار کنید. خاطراتتان را مرور کنید . از آرزوهایتان بگویید. حتی در پایان همین نوشته. در دیدگاه برایم بنویسید تا کمی باهم گپ بزنیم و از در و دیوار بگوییم. من عاشق از در و دیوار گفتن با دوستانم هستم.

مردی که در تصویر می بینید شاهین است. شاهین کلانتری، همان که گفتم در آسمان نویسندگی بال می گشاید. او بی نظیر است. اگر می خواهید با او در ارتباط باشید به آدرس سایتش (www.shahinkalantari.com) بروید. برای او هم دیدگاه بنویسید. او عاشق خواندن و پاسخ به دیدگاه هاست.

این عکس مربوط به اولین کنسینار ایران است. کتاب از سیب تا فروش را برای اولین بار در این مراسم به مخاطبین عرضه کردم. دوست دارم در فرصتی دیگر، بیشتر درباره این روز برایتان صحبت کنم و آلبوم عکسهایم را ورق بزنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *