روان شناسی موفقیت

برترین افراد در حوزه شما چه کسانی هستند؟

فکر می‌کنید چه چیزی آن‌ها را خاص کرده است؟

افراد موفق همیشه می‌خواهند پیشرفت کنند، آن‌ها هیچ‌وقت از خودشان راضی نیستند. شاید فکر کنید که یک فرد موفق ذاتاً این‌گونه بوده، اما آن‌ها سختگیرترین منتقد خودشان هستند. درواقع این افراد الگوهای پشتکار هستند.

چرا افراد موفق در تلاش‌هایشان این‌قدر مصر هستند؟

برای اکثر آن‌ها، هیچ انتظار واقع‌بینانه‌ای از رسیدن به آرمان‌هایشان وجود ندارد. از دیدگاه خودشان هیچ‌گاه به‌اندازه کافی خوب نیستند. آن‌ها در مقابل افراد ازخودراضی قرار دارند و باوجوداین، واقعاً در عین ناراضی بودن، حس رضایت را تجربه می‌کنند. هرکدام از آن‌ها به دنبال علایقی نا موازی و مهم هستند و خود همین تکاپو دقیقاً به‌اندازه موفقیت برایشان لذت‌بخش است.

vhiihd vsdnk fi l,trdj ]dsj?
روان شناسی موفقیت

حتی اگر بعضی از کارهایی که باید انجام دهند خسته‌کننده یا کسالت‌آور یا حتی دردناک باشد، اما هرگز به تسلیم شدن فکر نمی‌کنند. اشتیاق آن‌ها ماندگار است. به‌طور خلاصه، حوزه کاری آن‌ها هرچه که باشد، افراد موفق نوعی عزم جزم و رام نشدنی دارند که به دو صورت نقش‌آفرینی می‌کند. اول اینکه این نمونه‌ها فوق‌العاده انعطاف‌پذیر و سخت‌کوشند. دوم اینکه از اعماق وجودشان می‌دانند که چه می‌خواهند. آن‌ها نه‌تنها عزمی جزم دارند، بلکه جهت حرکتشان را نیز می‌دانند.

این ترکیب اشتیاق و پشتکار است که افراد موفق را خاص می‌کند. در یک‌کلام آن‌ها دررسیدن به هدف سرسختی دارند.

 

یکی از راهکارهای ارتقاء بهبود فردی، مطالعه هرچه بیشتر روزانه است. شاید با تنها ۳۰ دقیقه مطالعه روزانه بتوانید در عرض چند ماه به نتیجه دلخواه خود برسید. برای همین منظور اولین قدم رو بردارید. به مطالعه مقاله بالا اکتفا نکنید، دکمه زیر را لمس کنید و یک مقاله دیگر هم بخوانید. بعد تأثیر آن را مشاهده خواهید کرد چراکه چند نکته کاربردی یاد گرفته اید.

مقاله آبی ترین مانع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *