پادکست دستهای طلایی

این فایل صوتی درباره دست‌های طلایی کارآفرینان موفق صحبت می‌کند. این پادکست برای عزیزانی مناسب است که از قبل کارآفرین بودند و یا دوست دارند کارآفرین باشند.

درزمانی که جهان سطوح بی‌سابقه‌ای از بیکاری را تجربه می‌کند، شغل چیزی است که جهان به آن نیاز دارد. بیکاری مزمن موجب ناآرامی‌های اجتماعی منجر به انقلاب می‌شود. دولت‌ها نگرانی‌های فراوانی راجع به معضل بیکاری دارند به‌طوری‌که میلیون‌ها دلار صرف ایجاد شغل از طریق برنامه‌ها و قانون‌گذاری دولتی می‌کنند.

اما مسئله چیست؟

مسئله اصلی این است که هیچ دولتی نمی‌تواند شغل واقعی ایجاد کند و تنها کارآفرینان قادر به دیدن آینده و ساختن شغل هستند و اما مسئله دوم چیست؟

مسئله دوم هم این است که مدارس کارآفرین پرورش نمی‌دهند. آن‌ها جهت تولید کارمند تولیدشده‌اند. این به این دلیل است که در اصطلاح عامیانه خانواده‌ها به فرزندانشان می‌گویند: به مدرسه برو تا شغل خوبی در آینده نصیبت شود.

اغلب دانشجویان و حتی فارغ‌التحصیلان MBA به کار از منظر رسیدن به جایگاه استخدام شونده و کارمند می‌نگرند و در اغلب فکر کارآفرینی نیستند. میلیون‌ها دانشجو هرساله به دلیل حجم بالای بدهی وام‌های دانشجویی بدون اینکه بتوانند کاری پیدا کنند تحصیل را رها می‌کنند.

امروزه افراد زیادی از پیر و جوان به دنبال شغل می‌گردند و یا از اینکه شغل خود را ازدست‌داده‌اند نگران‌اند. ما نیاز به کارآفرینانی داریم که بتوانند شغل و کسب‌وکار ایجاد کنند.

و اما یک خبر مهم! خبر مهم این است که عصر صنعتی اقتصاد در حال مرگ است و اقتصاد جدیدی با عنوان عصر اطلاعات در حال ظهور است. قواعد این اقتصاد جدید که یک اقتصاد بین‌المللی است با گذشته متفاوت است. باورهای قدیمی عصر صنعتی مانند امنیت شغلی، مستمری، سود، مزایا و حتی اتحادیه‌های کارگری قادر به ادامه حیات در این عصر جدید اطلاعاتی نیستند. درزمانی که از هر ۱۰ نفر ۹ نفر کارآفرین شکست می‌خورند ما می‌خواهیم به شما بگوییم که چطور حرکت خود را به‌سوی موفقیت و ثروت مدیریت کنید و چگونه کسب‌وکارتان را تبدیل به برندهای جهانی کنید و نکته مهم‌تر این است که به شما می‌گوییم چه چیزی می‌تواند در شرایطی که دیگران کار را رها می‌کنند به شما کمک کند تا شما به کارتان ادامه دهید و چرا باید هرروزه به دنبال چالش‌های بزرگ‌تر باشید.

ما درباره دستی می‌خواهیم با شما صحبت کنیم که پنج‌انگشتش نشانه پنج عامل کلیدی است که کارآفرینی که رؤیای موفقیت در سر دارد باید بر آن‌ها مسلط شود. این عوامل در مدرسه و یا دانشگاه تدریس نمی‌شود. دست‌های طلایی یک استعاره و یک ایدئال از ویژگی‌های لازم برای موفقیت کارآفرینان است. کسب توانایی استفاده از هرکدام از این انگشت‌ها قدرتی فوق‌العاده برای موفقیت بسیار زیاد در کارآفرینی به شما می‌دهد و متوجه خواهید شد که چرا اغلب کارآفرینان چندان هم موفق نیستند.

انگشت شصت، نماد شخصیت است. بدون آن کارآفرین نمی‌تواند شکست‌های اجتناب‌ناپذیر و ناامیدی‌هایی که بر سر راه خلق همه‌چیز از هیچ‌چیز خواهند داشت تحمل کند، درحالی‌که قلمرو نادانسته‌ها پر از خطر است. انگشت نشانه بیانگر تمرکز است. کارآفرینان باید کاملاً تمرکز مناسبی برای هدف و موفقیت داشته باشند. انگشت میانی که بلندترین انگشت است راجع به برند است آنچه شما نماد آن هستید را منعکس می‌کند. بدون یک برند مستحکم و علاقه‌مندی و معرفی آن به دنیا، نمی‌توانید دست‌های طلایی داشته باشید. انگشت حلقه مربوط به روابط است. چگونه شریک خوب پیدا کنیم؟ چطور یک شریک خوب باشیم؟ و روابط مختلفی را برای رسیدن به موفقیت ایجاد کنیم و نهایتاً انگشت کوچک! انگشت کوچک، نماد چیزهای کوچک است. فکر نکند که جزئیات ساده و بی‌اهمیت هستند. شما خواهید دید که موارد کوچکی وجود دارند که برای مشتریانتان بسیار مهم و بااهمیت هستند. هریک از این عوامل به‌خودی‌خود مهم هستند. وقتی همه این‌ها در دستان شماست، تمام آگاهی، مهارت، یادگیری و دانایی را در دست دارید و آن زمانی است که قدرت دست‌های طلایی شما، خیره‌کننده خواهد شد و جهان می‌تواند از این درخشش‌های کارآفرینانه سود ببرد.

درواقع، برای حل مشکلات جهانی مانند بیکاری و فقدان امنیت شغلی و مالی، دنیا نیاز به کارآفرینان بیشتر به‌خصوص کارآفرینانی بسیار موفق با دست‌های طلایی دارد.

معمولاً طبق عادات فرهنگی و اقتصادی جامعه ایران، اکثر ما برای آینده کسب‌وکارمان طراحی مناسبی نداریم. ارزش واقعی افراد که به میزان تلاش و کارآمدی آن‌ها در حل مشکلات خود و جامعه‌شان بستگی دارد و نه میزان ثروت پدری یا طبقه اجتماعی و یا حتی مدرک تحصیلی، تعریفی است که نگاه کارآفرینانه به آن گفته می‌شود و این همان چیزی است که کارآفرینان به دنبال آن‌اند.

بنابراین ما آموختیم که اقتصاد جهان در حال دگرگونی است و اقتصاد آینده یک اقتصاد بین‌المللی است و نه در انحصار کشورهای محدود و جامعه ما نیاز به کارآفرینانی آموزش‌دیده دارد که بتوانند با دست‌های طلایی‌شان، اقتصاد ایران را به‌سوی اقتصاد بین‌الملل سوق دهند.

در قسمت‌های بعدی به شما خواهیم گفت چطور به کارآفرینی تبدیل شوید که دست‌های طلایی‌تان شما را به سرچشمه موفقیت برساند.

برگرفته از کتاب دستهای طلایی نوشته دونالد ترامپ

دانلود فایل PDF این پادکست دانلود

 

اگر کارآفرین و یا مدیر هستید، مطمئناً یکی از دغدغه هایتان آموزش اعضای تیم فروشتان است. من کتابی نوشته ام و در آن، جدیدترین روشها و راهکارهای فروش را شرح داده ام. میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر وارد صفحه کتاب شوید و درصورت تمایل آن را در سبد خریدتان قرار دهید. گشت زدن در فروشگاهی که زمان و مکان نمیشناسد حس و حال خوبی به من میدهد، به شما چطور؟ :-P

منو ببر به آدرسی که سارا گفت

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *