چگونه با افراد سرشناس ارتباطی ماندگار برقرار کنید؟ (۴)

چگونه با افراد سرشناس ارتباطی ماندگار داشته باشیم؟

اصل موضوع این است که ارتباط، یک محصول فیزیکی نیست که با پرداخت مقداری پول خیلی سریع آن را به دست آورید، موضوع این است که طرف مقابل شما یک انسان است و صاحب‌اختیار. قسمت بزرگی از پروژه ارتباطی شما بستگی به مدیریت و برنامه‌ریزی شما دارد اما قسمتی از این پروژه مهم، به ‌عکس‌العمل‌های شخص سرشناس به روند شما و اراده او برای برقراری ارتباط و اعتماد به شماست و یا کلمه بهتری که می‌توانم به کار بریم جذب شدن ایشان توسط شماست.

رعایت کردن محدوده‌ها که در مقاله قبلی توضیح دادیم در این جلب اعتماد بسیار کمک‌کننده است و البته همسو کردن هدف یا تعدادی از اهدافتان با هدف و یا تعدادی از اهداف شخص سرشناس که جای بحث مفصلی دارد و توضیح آن را به مقاله بعدی می‌سپارم.

خب تا اینجا گفتیم که قسمتی از برقراری ارتباط به شخص سرشناس بستگی دارد یعنی ممکن است راهکارهای شما خیلی سریع جواب ندهد و شما در موعدی که مقرر کرده‌اید به منزلگاه‌های ارتباطی که پیش‌بینی کرده‌اید نرسید. پس باید چه کنید؟

در این مورد باید بگویم که شما یک پروژه در دست دارید، حتی اگر بخواهیم آن را مانند یک بیزنس پلن هم در نظر بگیریم شما به‌عنوان طراح این پلن فقط می‌توانید پیش‌بینی‌های مطالعه شده‌ای را در نظر بگیرید و نهایت کاری که انجام خواهید داد برای اینکه حسابی محکم‌کاری کرده باشید راهکارهای جایگزین برای بمبست ها و مشکلاتی که فکر می‌کنید ممکن است در مسیر پیش رو داشته باشید در نظر بگیرید. گاهی بعضی از قسمت‌های مسیر قابل پیش‌بینی نیست و حتی برای قسمت‌های غیرقابل‌پیش‌بینی هم باید زمان و مواردی را پیش‌بینی نمایید. بعضی از این قسمت‌های غیرقابل‌پیش‌بینی را باید در لحظه مدیریت و کنترل کنید و در لحظه برای آن‌ها راهکار ارائه دهید. پس باید کمی هم خلاقیت و ایده پردازی داشته باشید و مهم‌تری از همه مقدار زیادی صبر که موضوع اصلی این مقاله است.

در مسیر برقراری ارتباط‌های ماندگار، مهم‌ترین مسئله داشتن صبر، شکیبایی، استقامت در مسیر، دور نشدن از هدف (که برقراری ارتباط با شخص سرشناس است) و جا نزدن است. شاید او دیرتر ازآنچه شما فکرش را می‌کردید شما را بپذیرد و برای شما جایگاهی در شبکه ارتباطی‌اش در نظر بگیرد، در چنین شرایطی اگر بخواهید ناامید شوید و یا جا بزنید چند چیز مهم را از دست خواهید داد:

  1. زمانی که صرف کرده‌اید که مهم‌ترین چیز است
  2. برقراری ارتباط مجدد با شخص موردنظر سخت‌تر می‌شود زیرا شاید در نظر او بی تکلیف جلوه کنید و این اصلاً خوب نیست
  3. احساسات و انگیزه خودتان هم شاید دچار اختلال شود زیرا پروژه‌ای را شروع کردید که نیمه‌تمام رها کردید؛ درواقع، پرونده بازی که به نتیجه نرسیده است در ذهن می‌ماند.

نتیجه نهایی این مقاله تنها صبر، بردباری و استقامت در مسیر رسیدن به هدف است.

اگر مقالات قبلی را در رابطه با این موضوع مطالعه نکرده‌اید دکمه‌های زیر را لمس کنید.

مقاله ۱

مقاله ۲

مقاله ۳

سر زدن به فروشگاه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *