یک فروشنده برتر صبح را چگونه آغاز می کند؟

در ادبیات غنی فارسی زبانان ضرب المثل معروفی است که می گوید: “سالی که نکوست از بهارش پیداست” بیایید سال را یک روز و فصل را صبح آن روز درنظر بگیریم و ببینیم صبح خود را چگونه آغاز می کنیم!

این نحوه خلاصه نمودن روز، چند فایده دارد:

  • اول اینکه اغلب افراد زمان را جزء دارایی های خود در نظر نمی گیرند و ظرفی برای سنجش پر و خالی بودن آن ندارند، به همین دلیل به راحتی آن را هدر می دهند و با انجام دادن کارها در آخرین دقایق، هم زمان را بی فایده هدر داده اند و هم کار را بی کیفیت به انجام می رسانند و یا دیگر زمانی جهت مرور کار و بازبینی نخواهند داشت.
  • دوم اینکه برای رسیدن به یک فصل پربار لازم است روزهای پرباری داشته باشیم. کارهای بزرگ را با تقسیم نمودن آن به قطعات کوچک می توان بدست آورد.
  • سوم اینکه اغلب افراد برای رسیدن به یک فصل پر از موفقیت می ترسند و بزرگی این موفقیت مانع از حرکت آنها به سوی هدف خواهد شد. ما با کوچک نمودن موجب از بین رفتن ترس خواهیم شد.

خوب حالا بگوییم که صبح را چگونه آغاز کنیم؟

برای یک شروع خوب فقط کافی است چند کار کوچک انجام دهید که نتایجی بزرگ ایجاد خواهند کرد:

  • حداقل ده تا پانزده دقیقه مطالعه کنید. مطالعه در اینترنت و یا فضای مجازی و روزنامه یا مجله را نمی گویم، مطالعه یک کتاب چاپی درباره هر موضوعی که بدان علاقه مندید و بالاخص در زمینه موفقیت و موضوعاتی که موجب بالابردن سطح انگیزه شما برای جذب انرژی و گذراندن بقیه روز خواهد شد.
  • یک لیوان آب بنوشید تا مغزتان آب مورد نیاز خود را در ابتدای روز دریافت نماید.
  • جلوی آینه بروید و به خودتان چند جمله محبت آمیز بگویید و سطح انرژی خود را بالا ببرید. یادتان باشد شما بهترین همراه همیشگی خودتان هستید، پس از خودتان غافل نشوید.

این سه مورد ساده ترین راهکارهای شروع یک روز خوب است. راهکارهای بسیاری وجود دارد که سعی می کنم در مقالات بعدی به آنها اشاره کنم.

امیدوارم هر روزتان یک روز خوب باشد. “سارا احسانی کوا”

۴ دیدگاه

  1. از شما سپاسگزارم که با انشار مطالب مفید به دیگران کمک می کنید

  2. خیلی مطلب مفیدی رو بهش اشاره کردید

    صبح هر کسی کیفیت روز اون فرد رو می سازد و وقتی با مطالعه مفید همراه باشه روز مفیدی رو خواهد داشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *