دریای پشت ویلا

این روزها همه درگیر افزایش نرخ ارز و بی ثباتی قیمتها شده اند. می دانم، مسأله ناگواری است. امروز که در صفحات اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی گشت می زدم متوجه شدم اغلب درباره همین موضوعات صحبت می کنند. غریبه نیستید افسردگی گرفتم و گوشی را کنار گذاشتم. بعد کمی روی کاناپه نشستم و فکر کردم! ما را چه شده؟ چقدر استرس و دغدغه های بازار زندگی مان و همه وجودمان را فرا گرفته! از خودم می گویم تا دیگران. انسان هایی که تا دیروز میخواستند زندگی کنند الان تنها زنده اند و نفس میکشند تا نگران باشند و با این نگرانی ها فقط زمان بگذرانند.

شما چطور؟ شما در چه حالی هستید؟

من که این روند را قبول ندارم، مگر چند سال قرار است زندگی کنیم که اینهمه نگران و افسرده باشیم برای مسائلی که در ایجاد و یا بهبودشان هیچ نقشی نداریم جز اینکه به عنوان یک معضل کاری در محیط کار به آن بیاندیشیم و راهکاری جهت افزایش فروش در این شرایط بحران برای آن داشته باشیم.

باور کنید من عاشق مخاطبینم در شبکه های مجازی هستم اما تکرار موضوعات مرتبط با بحران های اقتصادی ایران برایم غیرقابل تحمل شده است. برای همین به ویلا آمدم تا در این گوشه کمی از این امواج ناسازگار دور شوم. خواستم اینجا کمی با شما گپ بزنم و از فضای دلنشین جنگل استفاده کنم و حتی برای لحظاتی به دریای زیبای پشت ویلا سری بزنم و در ساحل آبی کمی به آواز خوش امواج گوش بسپارم و در تابش آفتاب کمی صدف جمع کنم. آیا با من همراهی می کنید؟

ببینید دریا چه زیباست. من که عاشقش هستم. چقدر با دریا گپ زدم، جایتان خالی بود. چقدر شیرین زبان است. حتی کلمه ای از اقتصاد خراب نگفت در عوض، تا دلتان بخواهد گفتیم و خندیدم. آرامم کرد. حتی یک عکس یادگاری هم با هم گرفتیم. جالب بود هرچقدر باد شدیدتر میشد صدای خنده های دریا بیشتر اوج می گرفت، من را هم که می شناسید. کافی است کسی بخندد تا من هم با او همراهی کنم. به قول مادرم، سارا مادرزاد شاد است. حق با مادرم است، شادی و مهربانی من زبانزد است. کودک که بودم مرا “ماسارا” صدا می کردند. یعنی “سارای ما”. بس که خواستنی بودم. البته الان هم هستم. من مهربانی را دوست دارم و از شاد بودن لذت میبرم. گاهی فکر می کنم اگر من نبودم دنیا افسرده میشد و خدا دیگر انگیزه ای برای خلقت نداشت. 😛

عزیزانم کمی بخندید و عاشق خودتان باشید. عاشق دیگران باشید. عشق معنای زندگی است.

دوستدار شما “ماسارا”

دیدگاهتان را پایین صفحه برایم بنویسید.

برای عضویت در صفحه اینستاگرام دکمه زیر را لمس کنید.

اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *